wtorek, 21 lutego 2017

Makiety do Mordheim - krok 2

Czas na klejenie.
Przy okazji tej fazy napiszę kilka szczegółów, których zabrakło na początku.

Przepis:

- tektura introligatorska 3mm, arkusz 70-100cm
- tektura introligatorska 2mm, arkusz 70-100cm
- długopis/ołówek i linijka
- nożyk trapezowy + kilka wymiennych ostrzy
- nożyczki
- wykałaczki i patyczki do szaszłyków 
- 2 cm styropian
- klej wikol
- mały i duży pędzel
- drobny piasek
- czarny spray
- farby akrylowe

Z grubszej tektury robię ściany i stropy, cieńszą tekturę, która jest prostsza w obróbce wykorzystuje do wykończenia fasad, dachówek, kładek itp. Fronty zostają bez zmian, drugą ścianę przeciąłem po przekątnej i poodcinałem nienaturalnie wyglądające fragmenty i tak powstały ścianki boczne. Do tego strop i w taki prosty sposób szybko i sprawnie powstają całkiem zgrabne ruiny;)
Z tyłu dokleiłem fragment bliżej nieokreślony jakiejś ścianki działowej, resztki komina lub cokolwiek co sprawia, że makieta jest bardziej grywalna. Zawsze były z tym problemy, że niby wewnątrz ruiny stoją modele, ale od tyłu można było strzelać do nich bez kar, a tak zawsze jest jakaś przeszkoda, która co nieco zasłania. Łącząc ruiny "plecami" do siebie tworzymy nieco większy dom.Swoją pracę podzieliłem na kroki głównie ze względu na to, że pracuje kiedy i ile mogę w danym dniu. Po sklejeniu całości wziąłem się od razu za małe upiększanie, choć jedynie podest udało się skończyć w całości. Wszelkie nierówności i niedoskonałości ukryje późniejsza faza czyli piaskowanie całości makiet, co poza fajną fakturą sprawia, że makiety stają się dość pancerne i dłużej nam posłużą;)

Podest ma dwa wejścia, takie same po obu stronach, ale słabo to widać. Może stać na środku stołu, lub na uboczu. Możemy na nim postawić dom, ogólnie zawsze się przydaje i urozmaica grę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz