piątek, 8 stycznia 2021

Workshop #1 - VC, Underworlds, Victrix

 

Warsztatowo!
 

From time to time it's necessary to prepare some models for painting, however long it might take for me to actually start painting them;) If you're like me, you probably enjoy doing it collectively, and what you can see below is a result of several sessions when I either was too tired or lacked inspiration to do actual painting. This is when I glue them, remove imperfections with my trusty scalpel, and generally make my painting backlog even longer than it already is;) This time it's a block of 50 ghouls, really great models there. Additionally, some metal hero figurines from older editions. It's a treat to open such a blister. Shame though, they can't go with every unit. Compared to Blood Knights they really look like some pony-riding hobbits :P 

 

Od czasu do czasu trzeba przygotować kolejne modele do malowanie, choć nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie im się spotkać z pędzlem;) Nie wiem jak u Was, ale ja lubię to robić hurtowo, to co tutaj widzicie to kilka posiedzeń gdy wena do malowania była nieco niższa lub sił brakowało. Wtedy skrobie, sklejam i powiększam kolejkę do malowania;) Tym razem udało się poskładać klocek 50 ghuli, super modele. Dodatkowo złożyłem paczkę oryginalnych metalowych bohaterów ze starych edycji. Cud miód i mega frajda móc rozerwać taki blister. Niestety nie do każdego oddziału można ich dołączyć. W towarzystwie Blood Knights wyglądają jak hobbity na kucykach :P 

 

Some of my other models already covered in base paint: Morgwaeth's Blade Coven for Warhammer Underworlds. I'm probably going to bring it up again at some point in the future, as it is my third warband for this game I decided to put some colour on. The game itself is really good, worth taking a look, even if only for excellent miniatures, a great addition to an army or just for the pleasure of collecting them. In the meantime I will be slowly working on these fine ladies;)

 

Kolejne modele, które są już w podkładzie to banda Morgwaeth's Blade-coven do systemy Warhammer Underworlds, w który od czasu o czasu grywam. Na pewno jeszcze nie raz o nim wspomnę, bo to będzie już trzecia pomalowana banda. Gra jest bardzo fajna, a jeśli nie dla samej gry to warto kupić modele, dla urozmaicenia armii czy kolekcji. W tzw między czasie na pewno krok po kroku będę je malował w niedalekiej przyszłości;)


I've saved the best for the end: the Gauls by Victrix for Clash of Spears, a historical wargame fine folks from Bitewny Zgiełk have talked me into trying out. Really good models, great quality, lots of fine detail, astounding sculpts. It's a historical wargame, but the models are way ahead from, say, what Mantic released in 2020. See for yourself!

 

I na koniec mała perełka czyli Galowie firmy Victrix do systemu Clash of Spears, czyli historyczny bitewny, na który namówili mnie koledzy z Bitewnego Zgiełku. Modele na prawdę super, jakość plastiku, odlewów i ilość szczegółów miażdży. To system historyczny, a modele wyprzedzają niektóre firmy jak choćby Mantic i ich nowe plastiki z 2020. Z resztą zobaczcie sami;)

8 komentarzy:

 1. Looking forward to seeing how will you paint those beautiful classic Vampire models! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Pokaźna i zróżnicowana zbieranina. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejne spore projekty, jak widać się, się szykują :)!

  Największe wrażenie zrobiły jednak na mnie te figurki Celtów - ostrość detali w wypraskach jak żyleta!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, Celtowie czekają w kolejce, bo póki co kalkomania zaginęła w akcji przez brexit :P

   Usuń