wtorek, 5 stycznia 2021

Vampire Counts - Mega army #1

 

 Startujemy!!!

 

Bearder Orc is back with the blogging;) No point getting into details as to why, let's just say I've missed it and leave it that way. Facebook, even though useful, turned out to be way too basic and not at all a match for a blog. I plan no visual changes to speak of, but I'll try to provide you with more content. And, as always, some top-notch painting for your viewing pleasure.

Let's get started then, as for the time being I'm preparing a massive project – a Vampires army for Warhammer. What started off inconspiciously has since grown to a size of more than 250 models. As my luck has it, whenever I paint for a commission, it always has a count of hundreds of models. Minis, color scheme, bases, conversions and selection of units are a courtesy of a friend of mine, whose vision I am trying to make real, creating an unique army that will be a pleasure to look at;) Some of you might have already seen these photos on Facebook, though probably not everyone, so, just to start things off, let's have a look at what you've missed and what you're going to see a lot of in the foreseeable future. Some units are already done, and some of them are just a taste of what the whole unit is going to look like.

 

Brodaty Ork powraca do blogowania;) Nie chce Was zamęczać osobnym wpisem na temat co skłoniło mnie do takiej decyzji, po prostu tęskniłem za tym. Facebook choć bardzo wygodny okazał się zbyt prosty i nie jest w stanie zastąpić mi bloga. Zmiana w wyglądzie to raczej kosmetyka, ale postaram się o więcej treści i malowanie na wyższym poziomie. 

Także startujemy, bo w najbliższym czasie będzie mi towarzyszył ogromny projekt stworzenia armii Wampirów do Warhammera. Zaczęło się niewinnie od kilku jednostek, a aktualnie przebiliśmy ilość 250 modeli. Mam jakieś takie szczęście, że jak już maluje coś to zawsze w setkach modeli i aktualnie przebijam się przez kloc 100 zombiaków. Modele dla znajomego i cała kolorystyka, podstawki, konwersje i dobór modeli to jego wizja, której ja staram się sprostać i stworzyć wyjątkową armię cieszącą oko;) Niektórzy być może już widzieli te zdjęcia na fb, ale na pewno nie wszyscy, więc w ramach wstępu do tej armii poniżej wrzucam kilka fotek co Was ominęło i co Was czeka w przyszłości. Niektóre jednostki są już skończone, a w niektórych przypadkach to próbki tego jak będzie wyglądał cały oddział.

 

Current list / Aktualny skład armii:

40x Skeleton Warriors

100x Zombies

50x Ghouls

12x Dire Wolves (old models)

10x Dire Wolves (new models)

15x Black Knights

5x Blood Knights

10xHexwraith

3xSpirit Host

3xFell Bats

3xVargheist

Black Coach

Terrorgheist

2x Battle Standard  

2x Necromancer 

9x Vampire 
14 komentarzy:

 1. Fajny dobór kolorów, zombie świetnie wyglądają z tymi płonącymi oczami. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak, oczy mają jak świecące lampki na szafie sterowniczej! Ofc to jest in plus!
  Podoba mi się też rdza na włóczniach.
  Natomiast nie podoba mi się efekt eteryczności. Jest trochę płaski. Rozumiem, że to kompromis wynikający z $$.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, a co do eteryczności to może na zdjęciach odnosisz takie wrażenie. Płaskie powierzchnie są trochę prześwietlone, ale duchy chyba dają radę ;)

   Usuń
 3. Zieloniutkie duszki i kościste szkieleciki. Wszystko na miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale żeś wrzucił na ten powrót! Bloguj, bloguj, będę odwiedzać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Awesome! I especially like the zombies. Perfect skin tones. 🧟

  OdpowiedzUsuń
 6. Rewelacja! Fajnie że wróciłeś!

  OdpowiedzUsuń
 7. Super, że wróciłeś do blogowania na własnym podwórku, że się tak wyrażę (oby więcej takich powrotów w blogosferze) :)! I to z jaką pompą! Nie tam, że jedna figurka, ale od razu kilka oddziałów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się cieszę i mam nadzieje, że pomalowanych modeli będzie szybko przybywać ;) Pozdrawiam!

   Usuń