czwartek, 28 stycznia 2021

Kings od War - Ogres Army - 2300 pkt

Power of Ogres!

This is my complete army for Kings of War;) Just 46 models, but about 2300 pts total - that's ogres for you! Speed painted plus some reasonable bases to make them look better as whole. Giants were manufactured by Reaper Miniatures, the rest are original Mantic. I play KoW mostly at tournaments and this list allows me for some combinations in any point format. Of course I could buy myself a lot more different units, but most of these here are already tried and true. Even though the horde of chariots is deadly and Siege Breakers are respectable, I enjoy putting out full Warriors the most. I always take two units of Goblin Scouts, a crapload of Warriors and two flagbearers as heroes. For smaller formats it's worth to get Shooters, for bigger a Gigant or two, and then a Warlord or even preferably Grokagamok. Gorkagamok is like a one-man army, but this fine gentleman brings me easily up to 2450 pkt and that excluding any magic items :D 

My army consists of:

4x Warriors Horde
2x Warriors Regiment
2x Shooters Regiment
2x Red Goblin Scouts
2x Giant
2x Army Standard
Warlock
Warlord or Grokagamok
 
Of course Ogres have several other units worth mentioning that I have never tested before,  for instance: Hunters, Berserker Braves or tons of goblin infantry, but I think it is time for me to try out something new entirely;) Even though my army works great and is a force to be reckoned with, playing Ogres is missing something for me. I got to give it a good amount of thought in case tournament play returned this week. If I decide to stay with Ogres, I'll probably build them from scratch, with different bases and another color scheme. So, right now, adventures of my red Ogres have come to their deserved finale as I won't be further upgrading this battle-hardened force;)

 

Moja gotowa armia do Kings of War;) Niby tyko 46 pomalowanych modeli, ale w punktach to ponad 2300, takie uroki Ogrów. Malowanie raczej w formie speed painting plus rozsądne podstawki, które podkręcają całość. Giganci to modele firmy Reaper Miniatures, reszta to oryginalne modele od Mantic. W KoW grywam głównie na turniejach i taki zestaw w zupełności mi wystarcza dając sporo kombinacji w różnych formatach punktowych. Oczywiście mógłbym dokupić masę innych jednostek, ale trochę rzeczy już testowałem. Pomimo, że horda rydwanów jest zabójcza, a Siege Breakers wzbudzają spory respekt, to najlepiej gra mi się wystawiając na full Warriorów. Także zawsze biorę dwie jednostki Goblin Scouts, masę Warriorów, a z bohaterów dwóch sztandarowych. Na małe pkt warto czasami wziąć Shooters`ów, na większe punkty Gigant lub dwóch, no i wtedy jakiś Warlord albo najlepiej Grokagamok, czyli jednoosobowy odział, ale z tym panem to już ok 2450 pkt i to bez magicznych przedmiotów :D 

W skład armii wchodzą:

4x Warriors Horde
2x Warriors Regiment
2x Shooters Regiment
2x Red Goblin Scouts
2x Giant
2x Army Standard
Warlock
Warlord lub Grokagamok
 
Oczywiście armia Ogrów posiada jeszcze kilka innych oddziałów wartych uwagi, a których nigdy nie testowałem,  jak choćby jednostka: Hunters, Berserker Braves, czy masa goblińskiej piechoty, ale dla mnie osobiście to czas chyba na coś nowego;) Pomimo, że armia spisuje się super i nie można jej lekceważyć, to czegoś mi brakuje grając Ogrami. Muszę to poważnie i w miarę szybko przemyśleć, bo mam nadzieje, że w tym roku powrócą turnieje. Natomiast nawet jeśli zdecyduje się pozostać przy Ograch, to złożę armię od nowa z innymi podstawkami i schematem kolorystycznym. Także póki co przygoda z klanem czerwonych Ogrów dobiegła końca i nie będę już rozbudowywał tej ekipy zaprawionej w bojach;)

12 komentarzy:

 1. Styl modeli Mantica wyjątkowo mi nie leży, ale miałeś fajny pomysł na ich pomalowanie. Porządnie to wyszło. Za to podstawki są świetnie i podnoszą odbiór całej armii o kilka poziomów. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z wysokości stołu wygląda to bardzo dobrze. Przydały by się zdjęcia z bliska aby coś więcej napisać. Rzeczywiście podstawki dodają uroku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dokładnie takie modele, które mają cieszyć oko z perspektywy stołu i mordować;)

   Usuń
 3. Jak byłem mały, to takie zbiorówki, które mnie wgniatały w krzesło, to tylko w WD widziałem...

  Super armia, podstawki profesorskie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładna armia, moje serce skradła kawaleria, chociaż to mocne słowo :) Pozwolę sobie jeszcze na uwagę że modele Mantic bardzo średnio mi się podobają, jednak gratuluję, wyciągnąłeś z nich ile się dało, mim spedpaintingu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Awesome looking army! I love how the red skin is in contrast with the green bases, makes the models pop.

  OdpowiedzUsuń